A Popular Science zsűrije a Volkswagen kettőstöltésű TSI motorjának ítélte a kitüntetést

A világszerte legsikeresebb tudományos magazin, a Popular Science az Otto-motorok területén elért egyedülálló újításért, a szériaautóba beépített, kompresszorral és turbófeltöltővel ellátott, közvetlen benzinbefecskendezéses motorért ítélte oda az Újdonság-Díját. A Volkswagen Twincharger kettős feltöltésnek nevezi az új koncepciót, amelyet TSI névvel beépítenek az új modellekbe. A napokban a németországi kereskedésekbe kerülő Golf GT lesz az első modell, amely rendelhető az új motorral.

...................................

A megoldás előnyei kézenfekvőek: A kettős feltöltés segítségével jobban ki lehet aknázni a TSI motor 1,4 literes hengerűrtartalmát, egyúttal optimalizálni a nyomatékleadást is. A maximális nyomaték (240 Nm) mintegy 90%-a már 1.000-es percenkénti főtengelyfordulaton rendelkezésre áll. Jóllehet a TSI motort maximálisan akár 7.000-es fordulatig lehet pörgetni, a Golf GT vezetője kis sebességnél már ötödik, vagy hatodik fokozatban is könnyedén gyorsíthat úgy, hogy a fordulatszám közben kis értéken marad. 

Az eredmény lenyűgöző: a 170 LE teljesítményű TSI fogyasztása mindössze 7,2 liter 100 kilométerenként. Összehasonlításképpen: az utolsó Golf generációban egy hasonló teljesítményű 2,3 literes benzinmotor kisebb forgatónyomaték teljesítése mellett 1,5 literrel többet, átlagosan 8,7 litert fogyasztott.

Az amerikai "Popular Science" magazin évente 12 kategóriában oszt ki díjat. 2005-ben a TSI-motor innovatív műszaki megoldásával az "Autótechnika" kategóriában győzedelmeskedett. A "Legjobb Újdonság Díjat" több mint ezer termék egy évi értékelési folyamata után ítélik oda. A "Popular Science" magazint 1872-ben alapították, s hatmillió olvasójával a világ legnagyobb példányszámú tudományos és műszaki magazinja. A szerkesztőség elsősorban olyan témákat kísér figyelemmel, amelyekben a tudomány és a hétköznapok kapcsolata egyértelműen és kézzelfoghatóan megjelenik. Ezek közt megkülönböztetett érdeklődéssel kísérik figyelemmel az új találmányokat és jelentőségüket az olvasók számára.
 

. . . . .